Anasayfa » 3- BJK-1 » 36’lık Delikanlı Atiba

36’lık Delikanlı Atiba

      Bu akşam Beşiktaş Son günlerin son zamanların en iyi futbolunu oynadı diyebiliriz. Oynanan futboldan büyük keyif aldım açıkcası, benim gibi herkes aynı fikirdedir eminim..

Maç başlamadan önce çarşı içinde acayip kalabalık vardı, kendi içimden dedimki bugün Stad dolacak diye mırıldandım maça rağbet üst derecede idi. Bunda geçen hafta Yeni transfer Kagawa’nın ilk maçında attığı 2 gol ile Beşiktaş’a yeni bir hava katmış seyirciyi tribüne çekti.  

Karşılaşmanın ilk 45 dakikasının bitiş düdüğü çaldığında ne çabuk bitti dedim. Oynanan oyun göze hoş gelen futbol olduğundan zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor açıkcası, bu akşam olduğu gibi. Beşiktaş’ın ilk yarı izlediğimiz futbolunda defanstan uzun şişirme top hastalığı gitmiş Şampiyon olunan sezonda oynanan geriden oyun kurma geri gelmiş, kısa paslaşmalar ile rakip alana geçiş Beşiktaş’ın göze hoş gelen futboluna renk kattı. Beşiktaş’ın bu akşamki oynadığı futbolun yanında Atiba’nın müthiş mücadelesi göz önüne alınmalı 36 yaşında olmasına rağmen sanki hiç o yaşın futbolcusu değil 10 sene geriye gitmiş genç futbolcu gibi top oynadı kendisine 36’lık delikanlı diyorum. Bir ara Veli&Atiba’lı olan Beşiktaş’ın ikili ön liberosu şu an Atiba&Dorukhan ile müthiş ikili oluşturdular. 

Beşiktaş ilk yarıda ve 62. Dakikada Burak’ın kendi gayreti ile attığı olağan üstü gol ile Bursaspor karışında 2-0 öne geçtikten sonra bütün Trübün’lerden Kagawa tezahüratı başlayınca, Kagawa saha kenarında ısınırken yedek kulübesinden bir işaret ile oyuna dahil oldu. Kagawa’nın tam hazır olmadığı belli biraz daha kuvvetlendimi daha fazla şans aldığında  tribündekilere büyük keyif vereceği kesin. Ayağına top geldiğinde yakışan Futbolculardan. 

Şenol hoca Lens’i dışarı, Kagawa’yı oyuna aldıktan sonra oyun yapısında bazı değişiklikler oldu. Kagawa forvet arkası olurken, Ljajic sola Güven Yalçın sağa kaydırdı biraz zaman geçtikten sonra Caner&Güven Değişkliğine gitti. Oyun kurgusu yine değişti, Oyuna giren Caner Sol’a Ljajic Sağa kaydı Şenol hoca bir değişiklik daha yaptı Adriano’yu oyundan alıp Necip’i oyuna dahil etti Caner Sol geriye gelip Ljajiç’in sol tarafa geldiğini gördük. Benim yazıyı yazarken başım döndü Adem Ljajiç’in sahada başı dönmemesi mümkün değildir sanırım. Beşiktaş’ta yapılan oyuncu değişikliği oyuna pek katkı sağlamadığı gibi oyun olarak geriye gitmesine sebeb oldu. Oyuncu değişikliğine kadar tıkır tıkır işleyen makina durdu işlemez hale geldi çalışan makinaya çomak sokuldu diyebilirim. 

Beşiktaş’ta bu akşam sahada kötü diyebileceğimiz bir oyuncu yoktu diyebilirim, herkes vazifesini yerine getirdi. Takım olarak uzun zamandır gol yemeden bir maçı tamamladılar. Beşiktaş en son gol yemeden tamamladığı karşılaşma Kendi evinde oynadığı Galatasaray derbi mücadelesini 1-0 kazandığı maç olmuş. Beşiktaş’ın defans hattındaki ikili tandemde oynayan Mirin&Vida ikilisi iyi ikili oldular bu akşam Bursaspor’a gol şansı vermediler. 

Bu akşam sahanın yıldızı 36 ‘lık delikanlı Atibay’dı diyorum. Her tarafa koştu mücadele etti, ayrıca Adriano’ya oynadığı futboluna hayran kalıyorum sol tarafın emniyet sübabı resmen. Buram buram kalite kokuyor, izlemek büyük keyif veriyor..

Ali ENGIN