Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Savaşın adı psikolojik

Savaşın adı psikolojik

Dante İlahi Komedya, Cehennem, Birinci Kanto’da şöyle yazar; Yaşam yolumuzun ortasında karanlık bir ormanda buldum kendimi, çünkü doğru yol yitmişti… Yolumu kesen şu hayvan damarlarımdaki kanı ürpertti, yardımcı ol bana ünlü bilge. ”Daha iyi edersin başka yoldan gidersen, kurtulmak için bu yabanıl yöreden’ diye yanıt verdi, ağladığımı görünce; “çünkü seni bağırtan bu hayvan, kimsenin geçmesine izin vermez yolundan, karşısına dikilip, er geç parçalar onu; öyle kötü, öyle pistir ki huyu, doymak bilmez oburluğu, doydukça karnı daha da açılır iştahı. Futbol ülke sınırları içinde ‘Ahbap çavuş ilişkisi’ gerçeğinde ‘Endüstriyelleşme’ maskesiyle ‘Yalap Şalap’ ilerlerken, geride tamir olması mümkün olmayan enkazlar bırakmakta.

Biz futbolseverler için futbol kültürü doğrultusunda yapılanların yanlışlığı ortada iken tüm yanlışlığa doğru diyen ve ‘kazanmak için her yol mübahtır’ ilkesinden vazgeçmeyenler bu enjazın tek ve gerçek sorumlularıdır. Sorumsuzca yönetimler sergileyenler, kendilerine planlı şekilde uzatılmış mikrofonlara önceden redaksiyonu yapılmış senaryolar ile konuşan ve kameralara oscarlık oyunlar sergileyenler her ortamdan haklı çıkmaktadırlar. Haklı çıkarken de kullandıkları svaş yöntemi çok bellidir. Savaşın adı ‘Psikolojik Savaş’ Yenilmiş haklardan bahsedecek olursak futbol adına ve bir liste oluşturacak isek, listenin başına büyük puntolarla BEŞİKTAŞ yazmalıyız. Beşiktaş onurlu savaşını sürdürürken, her yolu mübah olarak görenlerin sahnelediği psikolojik gerilim filminden etkilenmemesi için alanında uzman kişiler tarafından zor dönemlerde, önemli maçlardan once kesinlikle desteğe ihtiyacı var.

Belli zamanlarda panellerde bir araya geldiğimiz saygıdeğer yöneticilerimize Beşiktaş’ın bu eksik yönünü her seferinde bıkmadan söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Böyle bir destek ekibi var mı? Bilmiyorum var ise belli ki görevini yapamıyor. Beşiktaş sahada aldığı psikolojik mağlubiyete, yaşananların tesiriyle tavan yapmış adrenalin etkisiyle uzatılan mikrofonlara gereksiz söylemlerde bulunarak tahribatın dozajını arttırıyoruz. Bu tür yaşananlara son vermek için, hakkımız olan galibiyeti alabilmek için atılması gerekli adımı atarak işin uzmanı kişilerden kurulu ekip ile bu tür durumlara hazırlıklı olmalıyız…

Mehmet Eyüp Yardımcı