Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Abdullah Avcı’nın çözüm bulamadığı sorunu yorumladı!

Abdullah Avcı’nın çözüm bulamadığı sorunu yorumladı!

Serdar Ali Çelikler, Abdullah Avcı'nın çözüm bulamadığı sorunu yorumladı!

Alanya – Galatasaray maçlarında da Ankaragücü deplasmanında da gol yememişlerdi. Antalya’da da maça iyi başladılar. 11. dakikada skor 2-0 olmuştu bile. Abdullah Avcı artık 4-3-3 dizilminden vazgeçip 4-2-3-1 ile 2 maçtır sonuç alıyor. Diaby de tek santrafor arkasında kanatta olduğundan daha efektif bence.

Sonra 45 bitene kadar Antalya’nın atağı yok. Zaten dün Rize’nin; bugün de Antalya’nın hocaları gösterdi ki bu tip “kapanıp çıkma” takımları, geriye düştüler mi hiçbir şey yapamıyorlar. Hem Bülent Korkmaz hem de İsmal Kartal için üzgünüm ama bu tip futbol çoktan bitti.

“Kapanalım ve pır pırlarımız ile çıkalım” devri kapanıyor. ‘Oynamanız’ da lazım. Bunu yaptıran yeni jenerasyon hocalar geliyor. Cesaretliler ve iyi ekipleri var. Her şeyin başında ‘oynamaya dair planları’ var. Eski tip hocalık tasfiye olacak benden söylemesi.

Beşiktaş devreyi rahatlıkla 4-0; 5-0 bitirebilecek pozisyonları harcadı. 2. yarının hemen başında da güvenli gözüktüler. Ancak bir anlık dalgınlık ile hem de göbekten verilen pozisyonla skor 2-1 oldu. İşte o an o dakikaya kadar neredeyse hiçbir şey yapamayan Antalyaspor birden dirildi.

Rahat rahat geçecek maç olacakken ölüyü dirilttiler. Antalya baskısı devam ederken Avcı, sahaya Burak’ı atınca Antalya savunması öne çıkmaya korktu.

Böylece Antalya hatları arasında mesafe açıldı ve ev sahibi baskı kuramaz oldu. Yine de son dakikalara kadar ileride top tutamamanın, pasla rakibi yoramamanın cezasını ödeyeceklerdi.

Kale önünden 2 yüzde yüz pozisyon buldular. Karius 2 puanı kurtardı. Maçın başından sonuna dek Antalya’nın sağ kanat hücum etkinliğine bir çözüm bulunamaması Abdullah Hoca’nın eksisi olur bu maç için.

Serdar Ali Çelikler / Habertürk