Anasayfa » 5-1903CEMİYETİ 3 » Amatör branşlar-ilgisizlik-borçlar

Amatör branşlar-ilgisizlik-borçlar

Sayın Başkanımız Genel Kurulda yaptığı bir konuşmada harcamalardan bütçe açığından borçlardan bahsederken işin zorluğundan da bahsediyordu. Konuşmasında Genel Kurul üyelerine soru da soran Başkan Voleybol u kapatalım mı dediğinde hadi oylayalım dediğinde bir elin sayılı parmağı kadar kişi parmak kaldırmıştı kapansın diye. Basketbolu kapatalım mı dedi sonuç yine aynı olmuştu.

Yani kimse kapanmasını istemiyor ama bir yandan da kulübe yük oluşturuyor. E ne yapacağız kapatalım mı? Bu soru zor bir soru… eğer tasarruf yapılmak isteniyorsa belki başka kalemlerden de yapılabilir kapatmak belki son çözüm olmalıdır.

Altyapıya harcanan bedellerin düşürülmesi yönünde belki bir çalışma yapılabilir, transfer edilen oyuncular, yüksek ücretli hocalar antrenörler, idari menajerler, takım koordinatörleri belki de ilk kısılması gereken kalemlerdir.  Takımlar belki daha küçük bütçelere dönmeli. Ancak bu durum da yetmez ise kaynak bulmak konusunda mesafe kat etmeli.

Sayın Orman’ın bahsettiği bir diğer önemli konu ise madem kapanmasını istemiyoruz e neden önem göstermiyorsunuz sorusu oldu. Başkan bu konuda da haklı, 20 kişiye maç mı oynanır. Burada bizim de kendimize çuvaldızı batırmamız gerektiğini belirtmeliyim.

Sonuç itibari ile önce kısalım hemen kapatmayalım ama Başkan da haklı o da ilgisizlikten ve borçtan yana dertli. Çıkış yolu bulmalıyız. Sponsor şart şubenin akıllıca yönetilmesi şart. Bunu deneyecek babayiğit şart…

Masis Kuyumcu