Anasayfa » 4- BJK 2 » Başkanlık makamı.

Başkanlık makamı.

Maalesef Beşiktaş’ın en büyük eksiği profesyonel yapıya kavuşmaması. Kulübü profesyonel insanlar yönetmeli. Mali işler uzmanı, Pazarlama Uzmanı ve futbolda da futbol adamları olmalı.

Avrupa da bir çok kulüp başkanı futbolun içinden gelen biri bizde böyle mi bırakın başkanı yönetimin içinde bile böyle kişiler tercih edilmiyor. Futbol şube sorumlusu futbolun içinden gelen bir profesyonel yerine bir yönetici seçilemez mi?

Yönetici seçerken iş sahasına bakmadan sadece başkanın her söylediğine evet diyecek kişiler seçildiğinden dolayı geldiğimiz durum ortada. Bu kişiler sayesinde oluşan maddi buhranı aşamayıp tesisleşme ve Türkiye’nin olmazsa olmazı lobi eksikliği sonucunda da maalesef her geçen sene seyirci sayımız azalmaya başlıyor.

Genç nesille kulak vermeliyiz, maalesef yeni nesilde taraftar bazında ciddi bir azalma var, burada suçlu aramaya gerek yok burada suçlu hepimiziz. Aynı düşüncedeki kişiler egolarından kurtulup bölünmek yerine birleşseler eminim ki kısa sürede toparlanırız. Bu da son 15 senedir süregelen, böl parçala şeklindeki yönetici ve başkanların işine gelmeyecektir Kongre üyelik kartlarımız mali kongrelere girmemize ve oy vermekten başka hiç bir işe yaramıyor. Kongre üyeleri alımında hakiki Beşiktaşlıları üye yapmak şart, Bunlar araştırmak zor değil toplu üyelik yapımını engellemek şart mevcut üyeler arasındaki Fenerbahçeli ve başka takımları tutan üyeleri temizlemek şart.

Almanya’da Leverkusen Kulübünün 15 bin faal üyesi var. Ve bunlar Kulübü aktif olarak kullanıyorlar. Stadında sekiz tane restaurant var. Üyeler buralarda yaş günlerini kutluyorlar. Bir araya geliyorlar. Kulübümüzde sosyal işleri düzenleyecek bir ekibin oluşturulması gerekiyor. Beşiktaş’a bakıyorsunuz; sosyal alanda hiçbir faaliyet yok.

Bu şekilde Sosyal gelişmeyi sağlayamazsanız kulübün büyümesini de sağlayamazsınız. Tabii büyümesi isteniyorsa bizde başkan seçilenler nedendir bilinmez hep kendilerine yakın olanları yan yana toplamayı daha çok seviyorlar.

Başkanlık makamındaki kişilerin Beşiktaş’ı 1 lira bile borçlandırmaması gerekir. Beşiktaş camiası çok zengin insan malzemesi barındıran bir camia ama bu insanların başkana kesinlikle inanması gerekir. Maddi manevi Beşiktaş’a destek olmaları lazım. Bu kişiler karşılarında güvenilir bir başkan bulurlarsa her türlü maddi yardımı yaparlar.

Masis Kuyumcu