Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Beş Haftada Beşiktaş

Beş Haftada Beşiktaş

       

Beşiktaş için Son yılların Lige en kötü başlangıcı diyebilirim. Ligde 5 hafta geride kaldı, Beşiktaş ilk 5 haftada topladığı 5 puan ile tarihinin en kötü günlerini yaşıyor diyebilirim. 

Defans hattındaki kart cezalısı ve sakat futbolcuların yokluğunda geri dörtlüyü Caner, Necip, Gökhan, Douglas oluşturan Abdullah hocanın takımı ilk 45 dakikada o kadar kötü futbol ortaya koyduki gerek ekran başında olsun, gerek tribündeki taraftarlar olsun isyan etti. Koskoca 45 dakikada Beşiktaş’lı oyuncular ne yaptı veya ne yapmaya çalıştılar  çok merak ettim. İlk 45 dakikalık bölümde ne rakibe bir baskı, ne rakip kaleye bir şut ne kanat organizasyonu nede rakip ceza sahası içine bir hamle bu saydıklarımın hiç birisini yapmadılar. Futbolda sonuç almak istiyorsan biraz rakibi hırpalayacaksın rakip kaleye şut atacaksın şut Abdullah Hocam, İnan Beşiktaş’ın bu akşamki oyununu gördükten sonra Beşiktaş’ın amatör takımdan bir farkı kalmadığını gördüm çok açık bir şekilde söyleyeyim. Douglas ilk yarı o kadar çok pas hatası yaptıki, Diaby oyundan çıkana kadar hiç bir varlık gösteremedi. 

İlk yarı rakip kaleye şut dahi çekemeyen Beşiktaş 2. Yarıda Burak ile ilk şutunu çektiğinde dakikalar 53’ü gösteriyordu. Beşiktaş rakip kaleye şut çektiğine sevinir hale gelmiştik, düştüğümüz duruma bir bakın Allah aşkına sevindik sevinmesine ama kalemizde golü gördüğümüze üzüldük. Beşiktaş takımında kopukluk var, futbolcular birbiri ile o kadar kopukki iki pas yapamıyorlar. İkiye bir üçe bir varyasyonların hiç birisi yok. Geriden şişirilme top ile Burak’ı topla buluşturmada neyin nesi anlamıyorum Burak bile 6 kişilik Başakşehir defansının arasında yok olup gitti. 

Rakip Başakşehir 1-0’ı yakaladıktan sonra korkmayıp Beşiktaş’ın üstüne yüklense 2,3 golü bulması hiçten bile değildi. 

Abdullah hoca Sahanın kötüsü Douglas’ı oyundan alıp Oğuzhan’ı, Sahada bir varlık gösteremeyen Diaby’i oyundan alıp Orkan’ı sahaya sürdüğünde Beşiktaş’ta bir canlanma oldu, dışarıdan öyle gözlemledim. Oğuzhan bir şeyler yapmaya çalışıyordu bu seferde Adem Ljajic yokları oynuyordu. Aldığı bütün topları ezdi ve rakibe kaptırdı. Ljajic’te geçen seneye oranla çok büyük düşüş var takıma katkısı yok denecek kadar az. 

Maçın sonlarına doğru kazanılan penaltıyı Burak gole çevirince maça eşitlik geldi, gol Beşiktaş’lı futbolcuları canlandırdı koskoca 85 dakika sahada rakibe baskı yapmayan oyuncular maça son bir hamle ile asıldılar ama maalesef galibiyeti getirecek Golü atamadılar ve karşılaşmadan 1 puan ile ayrılarak evinde oynadığı 3. Maçtan puan kaybı ile ayrıldı. 

Maçın hakemi Suat Arslanboğa maçın başlarında Beşiktaş’lı Futbolculara gösterdiği kartlar ile taraftarı çileden çıkartacak yönetim gösterdi. Tribündeki taraftarlar futbolcusuna yapılan faulü görüyor ama ne hikmetse Arslanboğa oralı bile olmuyor devam kararı veriyor. Maalesef ülkemizdeki Hakemler çok yetersiz, hiç sağlıklı kararlar vermiyorlar. İlk yarının sonlarına doğru Beşiktaş’lı oyuncu Başakşehir’li oyuncuyu düşürdü bizler tribünde faul kırmızı kart diye beklerken Arslanboğa  Oralı bile olmayıp maçı bitirdi. O pozisyon’a neden kart çıkaramadı Arslanboğa ? Çıkaramadı çünkü Beşiktaş’a maçın başında gösterdiği gereksiz kartlar ile taraftardan protesto yedi o baskıyla kırmızı kartı gösteremeyip eyyam yaptı resmen…

Ali ENGİN 

ali engin