Anasayfa » 4- BJK 2 » Beşiktaş yönetimi bu rezalete ne kadar seyirci kalacak?

Beşiktaş yönetimi bu rezalete ne kadar seyirci kalacak?

Bazı maçlar vardır ligin kaderini , takımın ligde ki seyrini değiştirebilecek maçlardır.

İşte dün akşam Konya da oynan maçın bana bu hissi verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Sebebi mi ?

İlerleyen satırlarda…

Karşılamaya dönecek olursak Caner sok haftalarda vasatın altında ki performansı bu maça da yansıdı… Konyaspor’da Rıza hocanın Beşiktaş’ın sol tarafına çalıştığı belliydi. Nitekim, Vagner ve Caner’in ortak hatası sonrası Vidan’nın atıldığı penaltı golü geldi.

Gol den sonra Beşiktaş, Konyaspor’un orta sahasındaki boşlukları iyi değerlendirmeye çalışsa da Ljajic ‘in merkez de yalnızları oynaması Beşiktaş adına üçüncü bölgede istenileni getirmedi.

İkinci yarıda ise Konyaspor yakaladığı fırsatları ve uydurma penaltıyı değerlendirmeyişi aslında bu maçın dönüş sinyallerini vermişti.

Yazının başlarında belirttiğim ligin kendi adına kaderini değiştirme durumu bu dakikalarda devreye girdi.

Sebebi; Babel önderliğindeki Beşiktaş’ı futbolcuların skora isyanı ve on kişi kalmayı kabullenmeden oyun üstünlüğünü  bırakmayışı bir anda siyah beyazlı ekibi öne geçirdi.

Daha sona gelen duran top sonrası  yenilen gol ile berabere biten bir maç…

Ve asıl dikkatimi çeken; Yenilen golden sonra takımın ruh hali,  yıllar önce ki Olcay’ın son dakika kaçırdığı Trabzon maçında takımı ruh halinin bir benzeriydi. O yüzden Beşiktaş’ın bu futbolu ve motivasyonu ilerleyen haftalara olumlu yansıtacaktır. Bunu hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca bu şartlarda burada Beşiktaş’tan başka hiç bir takım kolay kolay puan çıkaramazdı.

VAR denen bir uygulama çıktı herkes bir oh çekerken bu uygulama ülkemizde ki hakemlerin ego savaşına döndü. Maalesef rezalet kararlarını artık VAR ile tescilleyen bir hakem topluluğu var.

Bakalım Beşiktaş yönetimi bu rezalete ne kadar seyirci kalacak? Yoksa sayın başkan kulüpler birliğini başkanlığının hatırına sessiz kalmaya yani Beşiktaş’ın hakkının gasp edilmesine seyirci kalmaya devam mı edecek.

Daha şeytancasını söyleyeyim mi ?

Kulüpler birliği başkanlığı sayın Fikret Orman’a sus payı olarak mı verildi.?

BURAK DÖŞER