Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Bir Şerden Bin Hayra

Bir Şerden Bin Hayra

Oldukça çalkantılı bir dönemden geçen Beşiktaş için olmak ya da olmamak maçında Antalyaspor’u farklı yendi siyah beyazlılar.

Sahaya çıkan kadroya baktığımızda Caner’in takım içindeki en zayıf halka olduğu belli olmuştu. Lens’in Gayretli oyunu ve Gökhan’ın takipçiliği ile gelen penaltı golü siyah beyazlılar için çok iyi moral oldu ve de devre arasına farklı bir skorla önde girdi.

İkinci yarıya ise, bir umut ile başlayan Antalyaspor Karius’un hatalı yediği fakat Doukara’nın güzel golüyle coşku sağladı.

Kontrataktan defansın kendi kalesine attığı golden sonra Antalya’da maç bitti dedik ancak, aslında bir başlangıç oldu; Kagawa!

Şenol Güneş’in Quaresma’yı oynatma sevdası ile iki yıldır uzaklaştığı pas oyunu geri dönünce Beşiktaş farkını farklı gösterdi. Bu durumda Quaresma’nın kırmızı kartı şerden birçok hayra döndü!

Bu takım bunu oynamalı, başka birşeyi değil.

Şenol Güneş, hem Adem’in hem de Kagawa’nın nasıl frikik ve serbest vuruş kullandıklarını görünce sanırım bundan önceki maçalar için oldukça hayıflanmıştır!

Bundan sonra katkı sağlamasını bekleyeceğimiz kişi Oğuzhan’dır. Atiba ikinci yarılarda neredeyse yok.

Kagawa, futbol tarihinin ilklerini yaşadı ve yaşattı. İlk kez forma giydi, ilk topla buluşmasında gol vuruşu yaptı ve üstüne üstük on dakikada iki gol attı.

Opsiyon vardı yoktu ben anlamam. Bu Elazığlı (23) Japon kardeşimizi seneye ve sonraki senelerde takımda tutup sistemi şekillendirin.

Bunu yapabilir misiniz bilmem ama Şenol Güneş takımda kaldığı süre içinde ilk transfer döneminde alacağınız oyuncuda, hocanın inadını da takasta kullanın, başka türlü gitmeyecek!…

Nedim Güngör