Anasayfa » 5-1903CEMİYETİ 4 » “Çok akıllı bir iş yapıldı, Beşiktaş yönetimini kutluyorum”

“Çok akıllı bir iş yapıldı, Beşiktaş yönetimini kutluyorum”

Türk futbolunun önemi isimlerinden ve Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Beşiktaş’ın yeni transferi Burak Yılmaz ile ilgili HABER1903’e açıklamalarda bulundu.

İşte Vural’ın HABER1903’e yaptığı açıklamalar:

-GEÇMİŞTE OLAN BAZI ŞEYLER TÜRKİYE’DE ÇOK UZATILIR-

Geçmişte yaşanan olaylara takılı kalınmaması gerektiğini söyleyen Vural; “Burak Yılmaz’ın son attığı tweet onun ne kadar olgunlaştığını gösteriyor. Beşiktaş seyircisine teminat gibi bir tweet atmış. Ben onun ilk antrenörlerinden biri olarak aile yapısını da çok iyi biliyorum. Bizim evladımız gibidir. Onu başarılı olarak gördüğümüzde mutlu olduk, gurur duyduk. Az da olsa ona katkıda bulunduğumuz için çok vefalıdır, arar ve sorar. Yaş biraz ilerledikçe insan geçmişte yapmış olduğu yanlışları, doğruları çok iyi analiz ediyor. Burak’ın o tweetinde ben onu gördüm. Geçmişte olan bazı şeyler Türkiye’de çok uzatılır. Ama artık o, Beşiktaş’ın oyuncusu. Hepimizin olduğu takımın başarısı için zaman zaman diğer takımları üzecek söylemleri olur. Olmaması lazım ama o andaki heyecan ve duyguyla bir şeyler söyleniyor. Onun için oraya takılmamak lazım” dedi.

-ÇOK AKILLI BİR İŞ YAPILDI-

Burak Yılmaz transferinin doğru bir hamle olduğunu belirten Yılmaz Vural; “Beşiktaş’ın Burak’a ihtiyacı var. Türkiye’de böyle oyuncu çıkmıyor. Türk sistemi, oyuncu yetiştiren bir sistem değil. Eğer desteklenirse Beşiktaş taraftarı, Burak’ı kazanabilir. Kazandığı zaman Beşiktaş için maddi ve manevi çok önemli bir kazanç olur. Beşiktaş taraftarından ricam; ona sahip çıkmaları, geçmişte onunla ilgili olumsuz düşünceleri varsa onu tamamen unutup yeni sayfa açmaları. Burak’a çok önemli motivasyon olacaktır. Çok akıllı bir iş yapıldı, Beşiktaş yönetimini kutluyorum. Burak’a başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.