Anasayfa » 1- 1903 CEMİYETİ » Divan Başkanlık Seçimi

Divan Başkanlık Seçimi

Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir. Beşiktaşımızın iyi yönetilmesi layıkı ile yönetilmesi hepimizin arzusu.

Beşiktaş’ta Divan Başkanlığı seçimleri Ağustos ayında olacak. Önemli bir organ olan Divan Kurulu seçimlerinde Tevfik Yamantürk ve Şeref Nasır adaylar arasında. Divan Kurulu önemli; zira akil kişilerin görüşlerini aktardıkları dinlenmesi gereken yer. Beşiktaş’a yıllarını vermiş kişilerin oluşturduğu kurul. Bağımsız olmalı. Yönetim dümeninde olmamalı.

Tevfik Yamantürk geçen seçimlerde kesinleşmemiş bir karar neticesinde başkan oldu. Yalçın Karadeniz’in kesinleşmemiş yargı doğrultusunda başkanlıktan uzaklaştırılması ve aday olamaması Beşiktaş’ın da şu anda bulunduğu zor döneme bir tuğla ekledi. Yönetimin desteklediği Divan Başkanı Tevfik Yamantürk’ün bağımsız bir yapıda bulunmaması camianın en büyük eleştirilerinden biri oldu.

Şeref Nasır adalet içinde daha önce bu görevi yapmış camianın saygın isimlerinden. Yanlışı hemen söyleyecek ve dur diyebilecek bir yapıda. Başkanlık seçimlerinde Yalçın Karadeniz de Şeref Bey e destek vermekte. Beşiktaş’ın daha layıkı ile yönetilebilmesi için, demokrasi içinde bağımsız şekilde yönetilebilmesi için Şeref Bey doğru isim olabilir.

Divan Kurulu üyelerinin takdiri ile beyaz bir sayfa açılması dileğimizdir.