Anasayfa » 3- BJK-1 » Genç nesille kulak vermeliyiz.

Genç nesille kulak vermeliyiz.

Yönetici seçerken iş sahasına bakmadan sadece başkanın her söylediğine evet diyecek kişiler seçildiğinden dolayı geldiğimiz durum ortada. Bu kişiler sayesinde oluşan maddi buhranı aşamayıp tesisleşme ve Türkiye’nin olmazsa olmazı lobi eksikliği sonucunda da maalesef her geçen sene seyirci sayımız azalmaya başlıyor.

Genç nesille kulak vermeliyiz, maalesef yeni nesilde taraftar bazında ciddi bir azalma var, burada suçlu aramaya gerek yok burada suçlu hepimiziz. Aynı düşüncedeki kişiler egolarından kurtulup bölünmek yerine birleşseler eminim ki kısa sürede toparlanırız. Bu da son 19 senedir süregelen, böl parçala şeklindeki yönetici ve başkanların işine gelmeyecektir Kongre üyelik kartlarımız mali kongrelere girmemize ve oy vermekten başka hiç bir işe yaramıyor. Kongre üyeleri alımında hakiki Beşiktaşlıları üye yapmak şart, Bunlar araştırmak zor değil toplu üyelik yapımını engellemek şart mevcut üyeler arasındaki Fenerbahçeli ve başka takımları tutan üyeleri temizlemek şart. Kulübümüzde sosyal işleri düzenleyecek bir ekibin oluşturulması gerekiyor. Beşiktaş’a bakıyorsunuz; sosyal alanda hiçbir faaliyet yok. ! Bu şekilde Sosyal gelişmeyi sağlayamazsanız kulübün büyümesini de sağlayamazsınız. Tabii büyümesi isteniyorsa bizde başkan seçilenler nedendir bilinmez hep kendilerine yakın olanları yan yana toplamayı daha çok seviyorlar.

Hepimiz aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz zaten böyle bir şeyde imkansızdır. Kimse kimsenin düşüncesini benimsemek zorunda olmadığı gibi, kendi düşüncesine sahip olmayan birine de hakaret etme hakkına sahip değildir. Herkesin kendine göre anlayışı , değerlendiriş tarzı bulunmaktadır. Beşiktaş başkanlarının yanında fotoğraf karelerine bir bakın kulüp içerisinde ve dışında hep aynı kişileri görmeniz mümkün başkanlar değişir yöneticiler değişir kulüp içinde çalışan personel de içinde herkes değişir ama nedense bu kişiler değişmez . Kulübün parasızlıkla kıvrandığı dönemde bile bu onları hiç ilgilendirmez yine bedava uçakla yurt dışı seyahatlerine kulübün imkanları ile giderler. Bu kişiler bedava yer içerler yaptıklarına bakmazlar insanları tanımadan etmeden kongrelerde insanlara hakaret etmeye kalkarlar. Başkan kim olursa olsun o kişiler hep ön plandadır. Mali kongrelerde divan kurulu toplantılarında hep önde otururlar .Başkanın hatasını eleştirenlere tepki başkanı öveni alkışlarlar. 19 sene içerisinde 3 başkan bir sürü yönetici değişti tek değişmeyen onlar oldu. Bu insanlar bu zamana kadar görevlerini yaptıkları sürece başkanlar da onları yerinden kıprırdatmamaya özen gösterdiler. Bunların görevi ne mi her zaman başkanın şak şakcısı olmak.

Rantın pekiştirdiği Beşiktaş sevgisine karşıyım. Egoları bir kenara bırakmalıyız insanları iyi dinlemeli ne demek istediğini iyice anlamayı öğrenmeliyiz.. Hiç kimse kusursuz değildir kusur aradıkdan sonra kusur çok bulunur. Deve kendi kamburunu görmez, karşısındakini görür. Kişi kendi eksikliklerinin farkında olmadan başkasının kusurlarını bulur, onları kusurunu bulduğu kişiye söyler. Halbuki söylediği kusurlar kendisinde, etrafındakilerden daha fazla vardır. Bunun içindir ki insan, önce kendini bilmeli, sonra başkasına bakmalıdır.

MASİS KUYUMCU