Anasayfa » 3- BJK-1 » Gruplar, Adaylar ve Sorular

Gruplar, Adaylar ve Sorular

Beşiktaşta muhalefet yoktur, Beşiktaş için çalışmak vardır. Ana felsefelerimizden bir tanesi de bu. Yazımızın başında önce bunu belirtmekte fayda var. Ancak Yönetimin alternatifi yada altenatif başkan olunca biraz kelimeler muhalif oluyor… Bu nedenle sürçü-lisan etmemeye çalışıyoruz.

1903 Cemiyeti Alternatif fikir gruplarına katılımda öncelikle ben merkezcil olmayan, şahsi çıkarlar ve hedefler gütmeyen bir yapının içinde olmaya özen göstermektedir. Bazı gruplara katılıp sonrasında fayda sağlamayacağına inanılan gruplardan da bu gerekçe ile çıkmaktadır.

Bu çerçevede soruları sorup sizin de cevapları düşünmenizi istedik.

Beşiktaşta alternatifler neden oluşamıyor ve birleşemiyor?

Grupların bir araya gelme çabaları ve ortak hareket etme istekleri aslında var ancak ben merkezcil yapılar, öne çıkmalar ve ortak anlaşılmış konuların sağlam temellere oturtulmaması yapıyı daha yolun başında çöküntüye uğratıyor. Önde gelen kişilerin bir türlü işi idare edememesi ise ne kadar sığ bir yapının oluştuğunun göstergesi. Sosyal mecralarda yada whats App gruplarında sürekli konuşulan temcit pilavı gibi tekrarlanan sorunların çözüm önerileri olmadan önümüze getirilmesi ise ayrı bir sıkıntı.

Konuşmadan anlaşılmayacağı gerçeğini elbette göz ardı etmiyorum ancak camianın önde gelenleri artık net tavırlarını ve hareketlerini ortaya çıkarak koymalılar. Bu durumda ancak aday oluyorum demekle vuuku bulur düşüncesindeyim.

Aksi durumlarda biz konuşuyor biz işitiyor oluyor ve çözüme de ulaşamıyoruz.

Lider neden çıkmıyor?

Bunun bir kaç nedeni olabilir; kaybetme korkusu, yıpranmışlık hissi, yetersizlik ve özgüven eksikliği, sabır gösterme ve biat etmeler,planın programın olmaması dahası gücünün bulunmaması…

Lider mi kendiliğinden çıkar yoksa gruplar mı lideri çıkartır?

Lider önce çıkar, durumu yoklar hissiyat varsa gruplarla beraber atılım yapar.

Çıkan lider neden desteklenmiyor?

Gerekli inandırıcılıkta bulunmayabiliyor yada kazanma potansiyali olmadığı düşünülüyor olabilir. Bu arada gerçekten yararlı olabilecek bir kişiyken doğrular bazılarının işine gelmiyor ve bu nedenle desteklenmiyor da olabilir.

Sayın Başkan geçen seçimde biraz da kinayeli bir şekilde “Oyumu muhalefete verdim” sözleri gülüşmelere neden olmuştu. Güleriz tabii ağlanacak halimize; koskoca Beşiktaş camiası içinden bir kişiyi layıkı ile aday çıkartamıyorsa bu da genel kurul üyelerinin sorunudur.

Hizipçilik mi dersiniz kimliğin tam anlamıyla oluşmaması mı dersiniz demeokrasinin oturmaması mı dersiniz biatçılık mı dersiniz renkli oylar mı dersiniz çıkarcılar mı dersiniz ne derseniz deyin bunları bir an önce ayıklamalı ve teşhis etmeli Beşiktaş.

Yoksa bu ağır yük hep peşimizden gelecek ve bizi gittikçe dibe doğruı sürükleyecektir.

Egemen Bakım