Anasayfa » 5- 1903CEMİYETİ 1 » Hepimiz aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz

Hepimiz aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz

Yönetici seçerken iş sahasına bakmadan sadece başkanın her söylediğine evet diyecek kişiler seçildiğinden dolayı geldiğimiz durum ortada. Bu kişiler   sayesinde oluşan maddi buhranı  aşamayıp  tesisleşme ve  Türkiye’nin olmazsa olmazı lobi eksikliği sonucunda da  maalesef  her geçen sene seyirci sayımız azalmaya başlıyor.

Genç nesille kulak vermeliyiz,  maalesef yeni nesilde taraftar bazında ciddi bir azalma var, burada suçlu aramaya gerek yok burada suçlu hepimiziz. Aynı düşüncedeki kişiler egolarından kurtulup bölünmek yerine  birleşseler eminim ki kısa sürede toparlanırız. Bu da  son 19 senedir süregelen,  böl parçala şeklindeki yönetici ve başkanların işine gelmeyecektir

Kongre üyelik kartlarımız mali kongrelere girmemize  ve oy vermekten başka hiç bir işe yaramıyor. Kongre üyeleri alımında hakiki Beşiktaşlıları üye yapmak şart, Bunlar araştırmak zor değil toplu üyelik yapımını engellemek şart  mevcut üyeler arasındaki Fenerbahçeli ve başka takımları tutan üyeleri temizlemek şart.

Kulübümüzde sosyal işleri düzenleyecek bir ekibin oluşturulması  gerekiyor. Beşiktaş’a bakıyorsunuz; sosyal alanda hiçbir faaliyet yok. İstanbul’da Beşiktaşlıların bir araya geleceği bir lokali bile yok! Bu şekilde Sosyal gelişmeyi sağlayamazsanız kulübün büyümesini de sağlayamazsınız. Tabii büyümesi isteniyorsa bizde başkan  seçilenler nedendir bilinmez hep kendilerine yakın olanları yan yana toplamayı  daha çok seviyorlar.

Hepimiz aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz zaten böyle bir şeyde imkansızdır. En nefret ettiğim şey ise karşımdakinin benim düşüncemi değiştirmeye çalışmasıdır. Kimse kimsenin düşüncesini benimsemek zorunda olmadığı gibi, kendi düşüncesine sahip olmayan birine de hakaret etme hakkına sahip değildir. Herkesin kendine göre anlayışı , değerlendiriş tarzı bulunmaktadır.

MASİS KUYUMCU