Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Hürser Tekinoktay ve sonrası

Hürser Tekinoktay ve sonrası

Sayın Tekinoktay
seçim sürecinde önce adaylardan ıslak imzalı dilekçeleri topladı sonra kulübe verdi kulüp kabul etmedi, hukuksal süreci başlattı, bu arada divanın istediği ya noterli yada divan kurulu nezdinde imzalı dilekçeleri de başarı ile tamamlayarak gerekli sayıya ulaşarak aday olabildi. Bu arada hukuksal boyutu da kazandı….

Bu zaten yıpratıcı bir süreç, çevresindeki arkadaşları ile beraber organize olup üyeleri organize etmek kolay iş değil. Bir yandan güçlü bir yönetimi oluşturmalısınız. Projelerinizi tanıtmalısınız Belki organizasyonlar yapmalı derneklere ve üyelere ulaşmalı karış karış dolaşmalısınız belki de. Bu biraz da maddi güce dayanıyor. Sponsorlarınızın olması gerekiyor belki de. Bunların hiçbirine girmeden bu kadar oyu alması inanın büyük bir başarı.

Kendileri kibar, mütevazi, saygılı bir kişi, elinizi sıkarken, tokalışırken bunları karşısındaki hissediyor. Konuşmasında kendisini zorlayan Kongre Divan Başkanını bile bütün inceliği ile idare edebiliyor. Belaltı vurmaları pek yapmıyor. Demek istediğim standartların dışında bir başkan adayı idi.

Peki eksikleri yok mu, elbette her insanoğlu gibi onun da var ama geliştirecek, özellikle konuşmasında dinleyicinin sıkılmaması için bazı bölümlere bir sonraki seçimde yer vermemeli. Daha canlı olmalı belki daha heyecanlı. Belki şok etkisi yaratacak bir sürprizi olmalı, insanları coşturacak şeyler belki de.

Arkadaşlara sordum konuşması nasıldı diye, işte bahsettiğim eksilere değinerek… Çok önemli değil iyi bir hatip olmayabilir dediler dostlarım; Biz iyi bir hatip değil iyi bir Başkan arıyoruz…. Belki de doğru ama konuşmakta liderlikte önemli vasıflardan.

Burada Sayın Süleyman Seba örneği aklıma geliyor. Üstünkaya’ya karşı kazandığı zaferde yanında doğru takım arkadaşlarının oluşturduğu İdealist Grup vardı. Biraz kendisini koruyan bir kesim vardı. Bir de Beşiktaş’ın o zaman dikili ağacı yokken seçim vaadinde tapulu bir dikili ağaç hediye etmişti… 

Hürser Bey bu güç ortamda aday olduğu, mücadele ettiği ve güzel bir uslup sergilediği için teşekkür ve tebriği hak ediyor.  Bu süreçte aday olmayan hala doğru zaman değil kardeşim kaybederim korkusunu yaşayan adaycıklara da ayrıca teessüflerimi ve hayretlerimi sunuyorum.  

Egemen Bakım