Anasayfa » 3- BJK-1 » Kötü Yönetim Süreci ve Eksik Olan

Kötü Yönetim Süreci ve Eksik Olan

“Umutların kırılmasını tetikleyen şey, sürecin başından itibaren, bugüne kadar devam eden zaman için kötü yönetildiğinin tescil edilmesidir.”

Beşiktaş ta umutlar kırılmadı daha bu köprünün altından çok sular geçecek ancak geçmişe baktığımızda süreci doğru yönetememesi nedeniyle kaçırılan şampiyonluklar aklımızın bir köşesinde duruyor. Üstelik bu kayıplar başkalarının kazançları hanesine yazıyor.

Durumun nasıl çözüleceği konusunda müneccim yada allame-i cihan olmaya gerek yok. Başkan yada görevlendireceği uygun kişi takımın durumunu analiz eder, kamuoyuna aydınlatıcı ve yön verici açıklamalarda bulunur, sorunun çözümüne en yakın yolları tespit eder ve uygular. Kısacası durumu yönetir. Beşiktaş’ta durumu yönetecek ne yazık ki mevki yada merci durumu eksik gözüküyor.

Sayın Şenol Güneş her şeye cevap vermeye çalıştığı için yıpranıyor. Rahat çalışma ortamı belki de sağlanamıyor.

Sayın Başkan, Kulüpler Birliği Başkanı olunca daha dikkatli konuşuyor yada konuşmuyor bu durumda Beşiktaş’a belden aşağıya vurmalar da artıyor.

Şimdi ne yapacağız kim konuşacak nasıl konuşacak derken olayın üzerinden saatler geçiyor anında reaksiyon verilemediği için etkisi de olmuyor.

Bu iş Nasıl Çözülür?

Şenol Güneş ile uyumlu, yönetim ile bir, taraftar ile yakın bir isim bu konuda çözüm olabilir. Bu çözüm Beşiktaş’a hizmet etmiş bir kişi de olabilir. Ancak kişinin akıl ile hareket ederek, etkin ve çözümcül bir kişi olması şart.

Eğer bu yapılmaz ise başkaları yine Üsküdar’ı geçecek hem de haybeye…

Egemen Bakım