Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Mirin’in handikapı penaltı!

Mirin’in handikapı penaltı!

Marcelo’dan daha çok fiziksel özellikleriyle Atiba’ya benzeyen tecrübeli oyuncu; savunmadan başarılı top çıkarması, pas becerisi ve yakın markajı sevmesiyle dikkat çekiyor.

Süratli ve uzun bacaklarının avantajını hem adımlamada hem de rakibin ayağındaki topa müdahale ederken kullanıyor. Dış görünüşü ve oyun stilindeki benzerlik nedeniyle Beşiktaş’ın ön liberosu Atiba’yı andırıyor. Savunmadan iyi top çıkaran ve pas becerisi yüksek bir isim olması, bu tip oyuncuları seven Şenol Güneş’in en çok hoşuna gidecek özelliği olacak gibi görünüyor.

Handikapı penaltı

Beşiktaş’ta daha önce forma giymiş bir başka eski PSV’li Marcelo’dan farklı bir futbolcu Mirin…

Fizik olarak Brezilyalı kadar öne çıkmasa da daha atik ve rakibe yakın oynayan bir futbolcu. Rakip oyunculara sıkı markajıyla tanınıyor. Bu yüzden bezdirici olabiliyor ancak bu zaman zaman penaltılara da neden oluyor. Sebebiyet verdiği gereksiz penaltılarla Hollanda ekibinin başına birçok kez iş açmışlığı var. Ne var ki oyuncunun bu eksiğini de Cocu ilginç bir yöntemle giderdi. Ceza sahasında ellerini kullanmaması için hocası tarafından antrenmanda ellerinde tenis toplarıyla eğitilmesinin ardından Mirin bu kötü alışkanlığından vazgeçti.

Sakatlanmayan biyonik adam

Isimat Mirin istikrarlı yapısıyla öne çıkıyor. PSV’nin şampiyon olduğu geçen sezon 34 maçın 32’sinde forma giydi. Sadece şampiyonluk garantilendikten sonra 2 maçta dinlendirildi. Fransız oyuncu sakatlık nedir bilmiyor. Sakatlık yüzünden hiç maç kaçırmayan Mirin’in kart sorunu da yok. Deneyimli oyuncu profesyonel kariyeri boyunca ilk ve tek kırmızı kartını 2011-12 sezonunda Valenciennes’de oynadığı dönemde görmüştü.

Haber Kaynağı: Milliyet