Anasayfa » 4- BJK 2 » Okeye dördüncü

Okeye dördüncü

Kart rekorunun kırıldığı bir maçta Beşiktaş ikinci Samsunspor faciasının kıyısından dönmüştür…

Türk futbolunun hakemsel sancıları vardır ve bu sancılar maalesef sırt sıvazlamakla geçecek gibi değildir.

Antalya, İstanbul ve Konya üçgeninde üç maç seyrettik arka arkaya ve gördük ki! Sahada ve ekran başında görevi sadece eşit adaleti sağlamak olanlar bu görev bilincinden çok uzaktalar.

Ekran başındaki hakemler, kulağına fısıldağı orta hakeme “hadi okeye başlıyoruz, seni bekliyoruz!” demekte ve orta hakemde “okeye dördüncü” olma telaşı ve heyecanı ile yeşil çimlere gömdüğü adalet duygusu, verilen emeğin, dökülen terin üzerini sıvamaktadır.

Maçın genel analizini yapmak, Şenol Güneş’in taktiksel değişikliği, oyuncu tercihleriyle oyunu kazanma adına attığı adımı, Rıza Çalımbay’ın önde götürdüğü bir maçı beceriksizliği öyle nasıl kaybetme noktasına getirdiğini yazmak çok önemli değil, çünkü!  her şey karanlığın içinde kayboldu.

Şimdi Beşiktaş yönetiminin rüştünü ispat etme durumu ortaya çıkmıştır. Eğer bu yaşatılanların hesabını öncelikle temiz futbol adına sormazsa kusura bakmasınlar ama yok hükmündedirler.

Hesap sorulacak bir diğer mevzuu Konyaspor U21’in eli bıçaklı lisanslı futbolcusu Şehmus Aslan’dır.

Bursa taraftarı hemen ardından şimdi bu olay.

Beşiktaş yönetimi bu işi gerekli yollardan halledemez, Beşiktal’ın hakkını koruyamazsa bu işin ileride doğacak her olumsuz gelişmesinin baş sorumlusu olacaktır.