Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Seçimin ardından

Seçimin ardından

Cumartesi günü Mali ve İdari Genel Kurul toplantısı sonrasında ibra edilmesi ve Pazar günü Başkanlık seçimi ile Beşiktaş 2022 yılına kadar Fikret Orman yönetiminde devam ediyor olacak. 3 dönem kuralı nedeniyle son dönemini yaşayacak olan Sayın Başkanımız Fikret Orman’a öncelikle başarı dileklerimizi tüm kalbimizle sunuyoruz.

Kongre izlenimlerimi tarafsız olarak anlatmaya çalışırsak, 14000 üyenin oy kullanabileceği bir kongreye 4000 kişinin gelmesi ilginin azlığının nedenlerini araştırılmasını ortaya koymakta. Budurum bindirilmiş kıtaların etkisini arttırmakta seçimleri de etkilemekte. Kongreyi yönetecek divan kurulu seçiminde Ali RIza Bey ve Atıf Bey yarıştılar. Sayımın elleri sayarak gözle Ahmet Ürkmezgil tarafından yapılması ve “görüldüğü gibi ezici bir farkla Atıf Bey’in kazandığını” ifadesi üslüp yönünden kötü bir olay hatırlarımızda kalacak. Atıf Bey en azından pazar günü yapılan başkanlık seçiminde divan başkanlığı için aday olmasa ve çekilse idi büyük bir centilmenlik olabilirdi ama bu sanırım oldukça iyiniyetli bir beklentiydi.  Kanımca başarısız ve taraflı bir yönetim uslubu vardı.

İdari ve Mali kongrede yaşanan karmaşa konusunda ne yazık ki yine bindirilmiş kıtalar yüzünden can sıkıcı durumlar yaşandı. Adını vermek istemediğim sendika konusunda artık birşeyler yapılmalı. Bu üyelikler yeniden denetlenmeli imzalar incelenmeli toplu aidat yatırılan sendika üyesi olan kişilerin savunması alınmalı. Bir sonuca bağlanmalı.

Kongre üye yapımızın bilgi ve ilgi eksikliği, hiç dilimin söylemeye varmadığı çıkar durumları nedeniyle onaylanması ise kanımca yanlıştı. Bunca borç ve yönetim zaafiyeti sonrası ellerini kaldıran üylerimiz Kulübümüzün geleceği için oy kullandıklarının farkındadır umarım. Hele birde gelmeyen boş oy atan ve geçersiz oy kullananüyeler konusunda ileride çok konuşacağımızı belirtmek isteriz.

Pazar günü yine Atıf Bey yarışmanın içinde yer aldı; Şeref Bey’e çok yakışacak bir durumu yine kendisi kazandı. Bence sevimsiz olan durumu daha da sevimsizleştirdi. Hürser Bey’in sözünü kesmesi, Hürser Bey konusurken sandık başına toplanan üyeleri uyarmaması taraflı tutumunun bir göstergesi idi. Allahtan Hürser Bey’in sakin duruşu ve beyefendi kişiliği durumun büyümesini engelledi. Sonrasında Fikret Bey’in kısa ve öz konuşması ise işi bir nebze olsun tatlıya bağladı.

Hürser Bey’e hiç şans verilmezken, 20-0 kazanırız derken, 3 sandıkta Hürser Bey’in kazanması ise gelecek açısından bize birşeyler söylemekteydi. Kurullların seçiminde yine bindirilmiş kıtalar seçimi etkiledi. Hürser Bey seçim sürecinde o kadar haksızlığa rağmen gösterdiği performansla bizce geçer notu haketmekteydi. Duruşu ve olaylara bakışı farklı bir kişi olduğunu bize göstermektedir. Bu nedenle tebriği de hak etmektedir.

Seçim sonrasında Beşiktaşımızın Başkanı Fikret Bey inşallah başarılı olur bu hepimizin isteğidir. Tecrübem ve gördüklerim, yaşadıklarım neticesinde şunu ifade etmekte yarar görmekteyim son dönemde başkanlık veya yöneticilik yapanların başarı oranı ne yazık ki düşüş eğilimindedir.  Bunun nedenlerinin başında artık gidiyorum psikolojisi yaşanması ve konsantrasyon eksikliğinin gelmesidir. Umarım bu tez gerçekleşmez dileğimizdir. Beşiktaşın başarılı olması için bizler yine elimizden geleni yapacağız. Doğruyu alkışlayacak eğiriyi söyleyeceğiz bunu da belirtmek isteriz.

Sayın Başkan’ın dediği gibi bu seçimin kazananı kaybedeni yok Beşiktaş kazansın yeter bize…

Egemen Bakım