Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Şenol hoca inandığı en iyi kadroyla çıktı.

Şenol hoca inandığı en iyi kadroyla çıktı.

Dün akşam sakatlıklar göz önüne alındığında Şenol hoca inandığı en iyi kadroyla çıktı. Ancak Beşiktaş, defansın önünde ki Medel-Dorukhan’ın özellik itibariyle pas yapmaya uygun isimler olmadıkları için istediği oyun ritmini maç boyunca yakalayamadı.

Buna karşı sahada takım boyunu kısa tutarak rakibe boş alan dolayısıyla pozisyon vermeyen bir Beşiktaş izledik.

Belki de uzun yıllar sonra Beşiktaş’ı bir derbide alışılagelmişın dışında bu kadar etkisiz gördük. Bunun en büyük sebebi oyuncu profili diyebiliriz. Defansif orta saha oyuncularının pas özellikli olmamaları, Güven’in ileride etkisiz kalması, Mustafa’nın sol açıkta iyi niyetli olmasına rağmen o mevkinin gereklerini yapamaması Beşiktaş’ın dün beklenen futbolun altında kalmasının sebeplerinden. Buna Quaresma da eşlik edince hücumdaki etkisizlik kaçınılmaz oldu.

Fakat göz ardı edilmemesi gereken bir durum da; Beşiktaş’ın iki gün önce mücadale gücü yüksek bir maçtan çıkarak bu maçı oynamasıdır. Siyah Beyazlı ekip buna rağmen hem fizik hem mental açıdan bu maçın hakkını vermiştir.

Şenol hoca Güven ve Dorukhan’la derbiye çıkarak formayı hak edenin aldığını ispatladı. Ancak ne olursa olsun Beşiktaş’ın kalitesi yüksek ağır isimlere ihtiyacı vardır. Babel gidecekse yeri doldurulmalıdır. Kalacaksa takıma kazandırılmalıdır.

Sonuç olarak bazı maçlar vardır; nasıl oynandığı değil nasıl sonuçlandığı önemlidir. Beşiktaş için bu cümle dün akşam sonuna kadar geçerliydi desek yeridir. Geçmişe baktığımızda Beşiktaş’ın bir çok kez derbiyi pozisyon bile vermeden kaybettiğini biliyoruz….

Burak Döşer