Anasayfa » 1- 1903 CEMİYETİ » Sorunlar üzerine sorular

Sorunlar üzerine sorular

Yazmamak mı gerekir konuşmamak mı gerekir enseyi fazla karartmamak mı derken sürekli olarak kötü haberler ve olumsuz durumlar ile karşılaşıyoruz. Umut saçalım daha uzun maraton diyerek kendimizi mi avutuyoruz bunu da kendimize soruyoruz.

Bazen fırsatlar gelir değerlendiremeyiz ya; Beşiktaş’a fırsatlar hep ayağına kadar gelir ancak bir türlü değerlendiremez parsayı bu durumda başkaları kapar, yıldızı başkaları asar. Bu yönetimsel bir problemdir aslında, krizi yönetememek, gerekli tedbiri alamamak, hareketleri yapamamak, önünü görememek, karar verememek artık siz devam ettirin gerisini…

Finansal krizin de getirmiş olduğu baskı elbette vardır ancak bundan 6 ay evvel seçim kararı alırken, yeni seçilmiş yönetim kurulunuzu oluştururken bu gerekçeleri ile seçime gitmemiş miydiniz? Neden eskisinden daha kötü gidiyor işler? Ciddi bir başarısızlıktan bahsediyoruz şu anda aslında… Taraftar baskısı artabilir, uğultular yükselebilir. Bunları istediğimizi sakın düşünmeyin. Zarar vermek niyetinde değiliz ancak bunlar olabilir o zaman planlandı mı?

Efendim yapılanlar başarılar çabuk unutulur; bu vefasızlık değil aslında sadece daha çok başarılı olma isteğinin sonucu. Başarıyı devam ettirmek gerekir. Sayın Başkan yine kızıyordur, dişlerini sıkıyordur ama gerçek bu. Başarı bu sene uzağımızda kalmaya başladı. Bundan sekiz ay önce bazı köşelerde Başkanın gideceği konuşuluyordu. Olabilir takdir kendilerinindir. Yaptıkları hizmetler çok büyüktür tıpkı borç gibi, tıpkı yapmadıkları gibi. Eski defterler onlar…

Biraz da sözü ikinci başkan’a getirelim. Efendim sizi ne zaman göreceğiz. Ne zaman çözüm üreteceksiniz ne zaman!

Fikret Bey aday olmadığı zaman mı?

Hüsranı yaşadınız daha önce, bir kere daha yaşamamanız için artık siz de gereğini yapın… Başta bütün branşlarda bulunan oyunculara ve kadrolara ödenecek alacakları olmak üzere ödeme işlerini çözün bi zahmet.

Egemen Bakım