Anasayfa » 2- BEŞİKTAŞ » Torunoğulları’ndan Robben, Babel, Pepe ve Tolgay açıklaması! “

Torunoğulları’ndan Robben, Babel, Pepe ve Tolgay açıklaması! “

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Erdal Torunoğulları, Radyospor’da açıklamalarda yanıtladı.

İşte Torunoğulları’nın yaptığı açıklamalar:

“Babel’in gitmesi gerekiyor”

Babel büyük bir oyuncu ama sezon sonu gidecek gibi görünüyor. Sözleşmesi bitiyor zaten, oyuncu istersen ve kulüple anlaşırsa devam eder. Ama paylaşımından ötürü devam etmesi doğru olmaz. Babel’in gitmesi gerekiyor, zaten Beşiktaş’a fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

“Keşke Beşiktaş’ta kalsa…”

Tolgay Arslan’ı anlamak gerekiyor, onun Beşiktaş’a faydalı olacağını düşünüyorum. Beşiktaş’ta mutluydu ve sözleşmesini uzattılar. Hem sözleşme uzatıp hem kadro dışı bıraktılar. Tolgay’ı kazanmakta fayda var. Tolgay oynamak istiyor. Gideceği takımın Beşiktaş ile anlaşması gerekiyor. Keşke Beşiktaş’ta kalsa.

“Pepe’ye karşıydım”

Pepe, Beşiktaş’ta hizmet verdi. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Bu konuda pek bilgim yok. Alınırken ben ona karşıydım. Tavrım netti. Toplam maliyeti 13 milyon Euro gibiydi.

“Genç oyuncular transfer edilmeli”

Yaya Toure gibi oyunculara Beşiktaş’ın yönelmemesi gerekiyor. Daha genç oyuncuların transfer edilmesi gerekiyor.

Hakem konusu…

Yabancı hakem gelse biz onu da bozarız. VAR sistemini otutturmamız gerekiyor. VAR’ın bir işe yaraması gerekiyor.

Robben ile görüşmüşler…

Robben büyük bir oyuncu. Dünya starıdır. Yaşı 32’yi geçince defteri kapatmak gerekiyor. Birçok transfer bitme aşamasına gelir ama Beşiktaş’ın bütçesi önemli. Biz Robben ile görüştük ama olmadı. O zaten çok büyük paralar alıyordu kulüp değiştirmesi için bir sebep yoktu.

“Güzel günler gelecek”

Çok çetin bir şampiyonluk olacağı belli. Ama daha çok su akar. Beşiktaş, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyonluk yarışında sonuna kadar gider. Taraftarlar rahat olsun, güzel günler gelecek.

“Quaresma yürekten Beşiktaşlı”

Quaresma’nın ödemelerinin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama o taraftarın onu sevdiği kadar kulübü seviyor. Yürekten bir Beşiktaşlı.

Haber Kaynağı: Ajansspor