Anasayfa » 5-1903CEMİYETİ 6 » “VAR mı yok mu geçelim bunları”

“VAR mı yok mu geçelim bunları”

Her Avrupa maçının öncesinde ne tesadüftür ki cuma günü maç yaparsın,

Yetmez rakibin perşembe günü maça çıkar derbiyi pazar günü oynarsın,

“VAR mı yok mu geçelim bunları” dersin,

VAR işin içine girer 1-0 olur hevesin kaçar.

Soran olursa “yorgun tarife” uyguladılar dersin daha az canın yanar!

Diriliş maçıydı adeta.. Perşembe gecesi yenik durumda olduğu maçı gün cumaya döndüğünde çevirip 3 puanla dönmek ne kadar büyük bir diriliş  hikayesiyse bu dirilişi Lig’i kendilerine göre inşaa eden Galatasaray karşısında sürdürmek de bir o kadar elzemdi Beşiktaş için. Hele ki bireysel performansların, takım içi ilişkilerin bu kadar tartışıldığı bir dönemde. Dorukhan’ın kusursuz oyunu ne kadar sevindirici ise eleştiri konusu olan Quaresma-Ljajic ilişkisinin saha içinde aksi kanıtı da o kadar sevindirici. Kenetlenmenin sosyal medyada yapılan birkaç paylaşım ile olacağını düşünenlere de ders niteliğinde. Kabadayı değil öğretmen Şenol Güneş’e yakışır cinsten.

Avrupa maçı ile arasında 48 saat bile olmayan mücadelede akan oyun içerisinde göz dolduran pozisyonlar fazla aramamak gerekir. Böyle maçlar tamamen tabela maçıdır ve tabela Beşiktaş lehine. Mevcut durum için kafi.

Hakemlerin maçı adil yönetmesi için illaki canlarının yanması gerekmezdi. Ama bir kere eşekten düşünce anlıyorsun daha önce düşenin halini. Bunu savunmuştu zaten Beşiktaş taraftarı. Adalet “birileri” için değil, “hepimiz” için şart. Bundandır ki Cüneyt Çakır hakem de oldu, hakim de..

Kıssadan hisse..

Her halde dünyada bir hak vardır. Ve hak kuvvetin üstündedir. Hakkın ve haklının yanında olun!

ASLIHAN ELİF GÜRBÜZ