YOK

Okul çağlarınızı hatırlar mısınız?

Ciddiyetle hazırlandığımız sınavların genelinde, sorular hep iyi bildiğimiz yerlerden gelirdi. Lakayt davranıp, iyi hazırlanmadığımızda ise hoca hep çalışmadığımız yerlerden sorardı ne hikmetse! 

Şans çalışanı sever derler ya o hesap.

Gelelim bizim idâre heyetine. Yönetim kurulu diyemiyorum zira bir şey yönettikleri yok. Aslında idare de etmiyorlar ama ne yapayım başka sıfat yok.

Senin kalecin son iki yılın vukuatlısı. Geçen yılın ikinci yarısında silkelenir gibi olmuş, o kadar. İnsan iyi bir yerli kaleciyle yedeklemez mi? Yok!

İki tane iyi stoperin var. Birisi kampın ortasında gelmiş ama olsun. İnsan bir tane de olsa, onları zorlayacak bir stoperle anlaşmaz mı? Yok!

Gönül (Allah nazardan saklasın bu ara iyi), bir iyi bir kötü. Bir sakat, bir sağlıklı. Bu adamın yedeği de geçen yıl Sivas’ta harikalar yaratan Douglas değil mi? Hatta futbol meraklıları Douglas’ı Barcelona’nın B takımından bilirler. Douglas 2 ay boş gezdi, teklif bile yapılmadı. Hazırlık kampı bitmeye yakın “mecburen” imza attırıldı. Muhtemelen sevgili menajerlerin repertuarındaki “komisyonlu” oyunculardan ses çıkmayınca, lanet suratına transfer edildi. Kamp yapamadı. Hâla hazır değil.

Burak her yıl sakatlıklarla boğuşan bir oyuncu. 20 yaşındayken de böyleydi, 35 yaşına geldi, bünye aynı. Bonservisi elinde, kenarda oturduğunda ses çıkarmayacak, görev aldığında da kısa vadede çözüm üretecek onlarca santrfor vardı. Gündeme geldi mi? Yok. 2 ay oldu Burak bekliyoruz.

Ljajic geçen yılın yıldızı. Faydalı olduğu yer ise 10 numara mevkii. Peki başka 10 numaran var mı? Yok. Fernandes gibi hem 8i, hem sol kanadı hem de 10 numarayı yedekleyecek bir adam vardı; alınmadı. Kimsenin umrunda oldu mu? Yok.

Caner’in istikrarsızlığı herkesin mâlumu. Yedekleyecek adam ne zaman geldi? Kamp bitiminde… Hazır mı? Yok.

Hâl böyleyken, bir maçta 5. Dakikada 10 kişi de kalırsın, yedeklemediğin oyuncuların formu dibi de görür, bel bağladığın futbolcun yolda giderken ayağını da kırar, bir diğeri bedava kart görüp, öbür haftaya cezalı duruma düşer; velhâsıl-ı kelâm başına her türlü uğursuzluk gelir. Sen tedbirini almazsan, bela gelir seni bulur.

Bütün bunlar bir kenara, gelişine çok sevindiğimiz Abdullah Avcı, bir kerecik olsun sistemini sorguluyor mu? Yok.

Başka sorum var mı?

Yok!

Ari BARUTOĞLU